Blog Yazısı

anakra-özel-öğrenci-yurdu-ve-yaşam

Ankara Öğrenci Yurtları Özellikleri

Ankara Öğrenci Yurtları, tahmin edebildiğiniz gibi ülkemizin en büyük ikinci şehri olması dolayısı ile öğrenci istihdamına paralel olarak hem nicelik olarak fazla adette  hem de standartları açısından çeşitlilik göstermektedir. Öncelikle şunu belirtmek isterim, Ankara Öğrenci Yurtları özellik açısından öğrencilerimize yeterli hizmeti fazlasıyla sağlamaktadır. Yurtlarda genel olarak hizmetler ortak olup bazı farklılıkları da elbette vardır. Hizmetlerini servis, yemek, temizlik, güvenlik, yaşam alanları, etkinlikler ve yurt imkanları şeklinde başlıklandırabiliriz.

Bu özelliklerden özellikle servis konusu hizmet bakımından yurtların sağladığı ayrıcalıklardan biridir. Ankara’nın büyük ve gelişmiş şehir olmasının yanı sıra bu gelişmişliğin eksileri de elbette vardır. Bu eksilerin başında trafik sorunu gelmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışan yurt yönetimleri yurtlarda servis ile taşımacılık yapmakta ve yurtlarda kalan öğrencileri okullarının kapısına kadar götürmektedir. Ankara Öğrenci Yurtları diğer önemli özelliği ise her zaman denetime tabi tutulan yurt yemekleridir. Bu yemekler son derece kaliteli malzemeler kullanılarak yurt personeli tarafından yapılmaktadır. Öte yandan temizlik konusu ise hiç yabana atılamaz. Temizliği gerek yurt personeli ile olsun gerekse de temizlik şirketleri ile olsun ortak çalışmalar sonucunda yapmaktadırlar. Her gün olmak üzere odalar ve ortak kullanım alanları temizlenmektedir. Güvenlik ise yurtların vazgeçilmezleri arasında olup 7-24 kameralar ile izlenmekte olan yurtlar en ufak bir güvenlik zafiyetinde doğrudan polis ile iş birliği yaparak bu sorunu halletmeye çalışmaktadır Ayrıca yurtlarda gece nöbetçileri de bulunmakta ve öğrencilerin güvenlikleri için ellerinden geleni yapmaktadır.

Ankara Öğrenci Yurtları Hizmetleri Kalite Değerlendirmesi

Türkiye genelinde yurtların genel sorunu olan yurtların kaliteli hizmet vermemesi Ankara’da karşılaşılacak bir durum değildir. Özel yurtlar vizyon ve misyonlarını kalite üzerine kurmuş ve kurulan yurtlarda kalite olmadan hiç bir işlem gerçekleştirilmemektedir. Yapılan etkinliklerden de anlaşılacağı üzere kalite ön plana çıkarılmaya özen gösterilmektedir. Yapılan araştırmalar ve denetimler neticesinde bu kalite anlayışı Avrupa standartlarına uygun ve en gelişmiş yurtlar ile yarış içerisine girmeye hazır bulunmaktadırlar.

Ankara Öğrenci Yurtları Kiralama Yöntemleri

Yurtların kailteli hizmetlerinde yararlanmak ve yararlanılan hizmetlerin kalitelerinden emin olmanıza yardımcı olan http://www.yurtkirala.com olarak sitemiz yurtlarda kalan örencilerle birebir iletişime geçip onların görüşlerini siz değerli ailelerimiz için toplamakta ve sizin görüş sahibi olmanız için çaba göstermektedir. Yurtları kendi kriterlerinize göre sınıflandırabilir ve içlerinden size en uygun olan yurt için ön ödemenizi Ankara’da olmasanız bile sitemiz üzerinde güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)