Blog Yazısı

atatürk-üniversitesi-aöf

Atatürk Üniversitesi AÖF Tanıtım

Atatürk Üniversitesi AÖF, 2010 senesinde kurulmuş ancak fiziki imkansızlıklar yüzünden eğitim öğretime başlayamamıştır. 2012 senesinde ise yerleşkelerden birinin 3. katında eğitime başlamıştır. 2011-2012 senesinden sonra ise gerekli fiziki şartlar sağlanış ve eğitim öğretime resmen başlanmıştır. 3 Lisans, 2 Önlisans ve 1 Lisans tamamlama programı ile başlanan AÖF şu anda 7 Lisans, 28 Önlisans ve 3 Lisans tamamlama programı ile yoluna devam etmektedir. Zamanla daha da yatırım yapılarak daha da büyümektedir.

Görev edinme bakımından öncelikle herhangi bir örgün yüksek öğretim programında yer bulamamış daha sonra ise yaşamı boyunca eğitimi bir amaç ve motto olarak benimsemiş bireyleri, dış paydaşların da yardımı ile bu insanlara eğitim imkanı sunmayı ve alanlarında gerekli bilgi ve birikimi tecrübeyle yoğurup, çevresine liderlik yapabilecek yapıda bireyleri nitelikli eğitimler vererek yetiştirmeyi amaç edinmişlerdir. İnsanların eğitim ve öğrenim aşklarına dokunmak ve yanlarında olmak Atatürk Üniversitesi AÖF için son derece onurlu bir faaliyettir.

Vizyon olarak ise Atatürk Üniversitesi AÖF, kalite ve kişi odaklı eğitim sistemini benimsemiştir. Atatürk Üniversitesi’nin 50 yılı aşkın birikiminden de yararlanarak Türkiye ve Küresel programlar olarak öncelikli ve tercih edilebilir bir fakültedir. Amaçlarına sıkı adımlarla ilerleyen fakülte öğrencilerine dünyayı anlama ve şekşllendirme ve teknolojiyi yararlı şekilde kullanma becerisini aşılamaya ve adından dünyada söz ettirmeye çalışmaktadır. Öğrenci profilini ise her türlü rekabete açık bireyler olarak yetiştirmek istemektedirler.

Atatürk Üniversitesi AÖF Önlisans Programları

Şu anda 28 programda Önlisans eğitimi veren Atatürk Üniversitesi AÖF, bu eğitimleri iki yıllık olarak vermektedir. Söz konusu eğitimler uzman kadrolaşma yapısı ile öğrencilerine gururla sunulmaktadır. Sunulan bu hizmet son derece kaliteli olup öğrenciler açısından gerek ikinci üniversitesi gerekse ilk üniversitesi olsun öğrencilerin meslek edinebileceği bölümler seçilmiştir. Gelişen teknoloji ve günümüz şartlarında giderek artan sektörel talepleri karşılamak ve bu alanlarda yapılan çalışmalara katkıda bulunmaktır. Bu bakımdan bu programların amacı doğrultusunda teknik, idari ve akademik gelişimi imkanlı kılacak yeterli materyallerin varlığı şarttır. Bu materyalleri ise son derece başarılı bir şekilde Atatürk Üniversitesi tedarik etmektedir. Öğrencilerin tercihlerini yaparken bunlara da dikkat etmesi gereklidir.

Atatürk Üniversitesi AÖF Lisans Programları

Halihazırda 7 Lisans programı ile öğrencilere hizmete devam etmektedirler. Bu programlar Halkla İlişkiler, İşletme, Kamu Yönetimi, Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet ve Sosyolojidir. Öğrenciler bu bölümlerden puanlarına ve kendi isteklerine uygun olanları seçebilmektedirler. Sektörel ihtiyalara son derece başarılı bir şekilde geri dönüş almak isteyen Atatürk Üniversitesi AÖF, bu bakımdan bünyesine kaydolan öğrencilere gayet başarılı ve ntelikli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Atatürk Üniversitesi AÖF Lisans Tamamlama Programları

Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümlerinden lisans tamamlama programlarına kaydolabilecek bireyler Türkiye’nin ihtiyacı olan sosyal sorumluluk projelerinde çalışan elaman ihtiyacının büyük çoğunluğuna cevap olmaktadır. Uzman kişiler yetiştirmek istemektedirler. Bireysel toplumsal iletişim becerilerini artırmayı amaçlamaktadır ve verdikleri mezunlardan da bu amaçlarını kesinlikle karşıladıklarını söylemek mümkündür.

Atatürk Üniversitesi AÖF Kazanımları ve İstihdam Alanları

Lisans tamamlama programlarını başarı ile bitiren kişiler lisans derecesi kazanacaklardır. Ayrıca uzmanlaşıp iş imkanlarını geliştirecek bu da Türkiye’nin ihtiyacı olan sosyal projelerde çalışacak insan istihdamı anlamına gelmektedir. İstihdam alanları konusunda ise kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam imkanı bulacaklardır. Bunun yanında üniversitelerde de ilgili alanlarda çalışma imkanlarına haiz olacaklardır.

Lisans programını tamamlayan öğrenciler mesleki teori ve uygulama becerileri kazanıp iletişim becerilerini geliştirme imkanları bulup, alan konusunda lisans seviyesinde bilgi sahibi olacaklardır. Bu ve bunun hayatınızın önemli noktaları hakkında bilgi sahibi olmak için http://www.yurtkirala.com adresimizden kolayca öğrenebilirsiniz.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)