Blog Yazısı

atatürk-üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Tanıtım

Atatürk Üniversitesi, kadimden gelen bir geleneği, tarihi mimarisi ve doğal güzellikleri ile göz dolduran Erzurum’da bulunmaktadır. Tarihin her aşamasında varolmuş olmuş ve varolacak olan şehirde kurulmuş bu şehrin en büyük imkanlarından bir tanesi de Atatürk Üniversitesi’dir. 61 yıllık bir geçmişe sahip olan üniversite deneyimli ve nitelikli eğitim kadrosu ile öğrencilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Öğrenci odaklı olmaya çalışan üniversite hem imkanları hem de çalışma koşulları bakımından öğrencileri için büyük bir olanaktır. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesini de bünyesinde barındıran Üniversite bir çok öğrenciye kucak açmaktadır. Açık öğretim Fakültesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://www.yurtkirala.com/ataturk-universitesi-aof/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Amaç olarak Türkiye ve insanlığa değer katmaya çalışan üniversite bu alanda bir çok yurt dışı eğitim programı ve çalışma programları ile öğrencilerine hizmet vermektedir. Öğrencilerine araştırma, sorgulama ve gerçeğe ulaşma öz verisini ve alışkanlığını katmak üniversitenin en önemli amacıdır. Bu araştırma ve çalışmalar için Atatürk Üniversitesi, öğrenci ve akademisyenlerine huzurlu, güvenli ve son derece modern bir ortam oluşturmuştur. Bilgi ve üretkenlik aşığı olan üniversite şu anda 23 fakülte, 1 yüksekokul, 1 konservatuvar, 12 meslek yüksekokulu, 8 enstitü ile hizmetlerine devam etmektedir. Üniversitede ön lisans, lisans ve lisans üstü eğitim programları devam etmektedir. Yaklaşık 300.000 öğrenciyi kucaklayan üniversite bu öğrencilere hizmet vermekten ve öğrencilerin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamaktan ve onları memnun etmenin gururunu yaşamaktadır. Ulaşım, konaklama sorunlarını en üst düzeyde çözmüş ve kaliteden asla ödün vermeyen konforlu ve düzenli yapılar inşa etmişlerdir. Üniversitenin teme hedefi 21. yüzyıl için de felsefe ve yapı taşı olmuş düşünce olan “gelişim ve ilerleme” dir.

Atatürk Üniversitesi Taban Puanları 2018

Taban puanları bakımından inceleme  yapılacak olursa;

Hukuk Fakültesi; 412.186,

Tıp Fakültesi; 459,760,

Diş Hekimliği Fakültesi; 443.373,

Eczacılık Fakültesi; 422.999,

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi; 373.002,

İlahiyat Fakültesi; 364.026,      şeklinde sıralanabilmektedir.

Öğrencilerimiz 2018 YKS sınavından aldıkları puanlar ve sıralamalarına göre tercih listelerini hazırlamaktadırlar. Bu zorlu zamanlarında öğrencilerimizi bilgilendirme çalışmalarımızı yapmaktayız. Öğrencilerin en zorlu ve belki de en önemli dönemlerinden birisi tercih dönemidir çünkü hayatlarına yön verecek üniversiteyi seçmekte ve seçtikleri bölüm ile meslek sahibi olmaktadırlar. Bu önemli dönemde bolca bilgi ve deneyim sahibi insanların görüşler onları en donanımlı ve en güzel üniversiteleri seçme konusunda fikir sahibi yapacaktır. Atatürk Üniversitesi bu donanımlı üniversitelerden birisidir.

Atatürk Üniversitesi Kazandırdıkları

Bu üniversite öğrencilerine vizyon ve dünya görüşü kazandırmanın telaşı ve derdi içerisindedir. Yaptıkları çalışmalar ile öğrencilerini son derece başarılı ve son derece donanımlı bir şekilde mezun etmektedirler. Kazanım konusunda iyi ve güzel bir arkadaş çevresi bunun yanında da iyi bir gelecek kazanmış olacaksınız. Atatürk Üniversitesi bünyesinde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalan bireylerin oluşturduğu akademik kadro ile ülke geleceğine ve insanlığa yön verecek bireyler yetiştirilmeye çalışılmaktadır.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)