Blog Yazısı

bezmialem-üniversitesi-taban-puanları

Bezmialem Üniversitesi Nerde

Bezmialem Üniversitesi, 2010 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde oldukça büyük bir alanda hizmet vereye başlamıştır. Sağlık alanında Türkiye ve dünya çapında sağlık alanında söz sahibi olmaya çalışmaktadır. Tamamen sağlık alanına yönelmiş olan Bezmialem Üniversitesi öğrencilerine güvenli huzurlu ve sağlıklı çalışabilecekleri ve araştırmalarını sürdürebilecekleri alanlar sunmaktadır. Kampüs alanı çok geniş ve öğrenciler için muntazam bir şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim ve sağlık hizmetlerinde örnek gösterilecek ve küresel olarak bilime yön verebilecek kapasitede ve vakıf kültürünü yaşatmaya çalışan bir üniversitedir. Misyonunu ise modern bilim ve teknolojiye yönelmiş bilimi ve teknolojiyi insanlık yararına yönetip yeni değerler oluşturabilecek öğrenciler yetiştirmektir. İnsanlık yararına ve toplum hizmetlerine uygun olarak ürünler ortaya koymaya ve toplumun sağlık düzeyini yükseltmeye çalışmaktadırlar. Öğrencilerine her an sorunlara çözüm üretecek bir vizyon ve pratiklik kazandırmaya çalışmaktadırlar.

Konum olarak Fatih ilçesinde konumlandırılmıştır. Konum olarak İstanbul’un Avrupa yakasında bulunmaktadır. Ulaşım olanakları ise metro, metrobüs ve otobüslerle sağlanabilmektedir. Bu gibi çeşitli ulaşım yöntemlerinin yanında üniversitenin ringleri de mevcut olduğu için muadillerine göre ulaşım imkanları daha da gelişmiştir. Çevresinde ise her zaman gezilip görülmesi gereken tarihi eserler ve mekanlar ve doğal güzellikler ile donatılmış bir ilçedir. Bezmialem Üniversitesi konum olarak tercih edilmesi gereken bir üniversitedir.

Bezmialem Üniversitesi Burs ve İndirim İmkanları Nelerdir?

Tamamen sağlık üniversitesi konumunda bulunan üniversite uzmanlaşmak ve her zaman sağlık konusunda çalışmak isteyen öğrenciler için son derece tercih edilesi bir üniversitedir. Üniversite, hem sağlık bakımından uzman kadroyla donatılmış hem de personelleri sosyal bakımdan sorumluluk bilincine sahip insanları bünyesinde toplamış bulunmaktadır. Bu gibi imkanların yanında burs ve indirimleri ile de öğrencilerinin yanında durmaktadır.  Öğrencilerinin başarı ve çalışmalarını karşılıksız bırakmayan Bezmialem Üniversitesi ÖSYM başarı sıralamasına göre 1-100 arasına 4000 TL, 100-500 arasına 3000 TL, 500-1000 arasına ise 2000 TL burs imkanı sağlanmaktadır.Burslar ÖSYM bursu, derece bursu, akademik başarı bursu, destek bursu ve spor burslarından oluşmaktadır. Sene içinde devamsızlıktan kalmama, disiplin cezası alınmaması ve dersten başarısızlık durumları haricinde devam etmektedir. İndirimler %100,75,50 ve 25 olarak belirlenmiştir. Ayrıca kardeş indirimi de mevcuttur. Peşin ödemelerde %5 indirim olanağı sağlanmaktadır. Ayrıca Bezmialem Üniversitesi’ni tercih listesinde ilk sıraya yazan ve yerleşenler için ek olarak %10’luk bir indirim olanağı sağlanmaktadır. Ayrıca ilk tercih olmasa da sonraki tercihi de Bezmialem Üniversitesi ise ve yerleşmişse yine %10’luk indirimden faydalanmaktadırlar.

Bezmialem Üniversitesi Ücretleri

Tıp Fakültesi Ücreti; 60.000 TL, yabancılar için 75.ooo TL,

Diş Hekimliği Ücreti; 55.000 TL, yabancılar için 74.ooo TL, 

Eczacılık Fakültesi Ücreti; 45.000 TL, yabancılar için 58.ooo TL,

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ücretleri; 32.000 TL ve 25.000 TL arasında seçilen bölüme göre değişmektedir, yabancılar için 45.000 TL ve 35.000 TL arasında değişmektedir,

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ücretleri; 20.000 TL, yabancılar için 28.ooo TL,

Hazırlık sınıfı Ücretleri ise 32.000 TL, yabancılar için 42.ooo TL olarak belirlenmiştir.

Ücretler yabancı öğrenciler için başka bir fiyatlandırmaya tabi olmakta ve daha yüksek olarak belirlenmektedir ve indirim imkanları ÖSYM başarısına göre verildiği için yabancılar bu indirimlerden yararlanamamaktadır.

Bu ve bunun gibi sizler için derlenmiş konularda bilgilendirme yazılarını http://www.yurtkirala.com adresimizdden kolayca ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)