Blog Yazısı

osmangazi-üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Taban Puanları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, 1993 yılında Eskişehir’de yeniden bir yapılanmaya giderek bir kaç enstitü ve bir kaç fakülte ile birlikte eğitim öğretime başlamıştır. Her geçen gün fakülte ve öğrenci sayısını artıran üniversitenin Meşelik, Bademlik , Çamlık ve Ali Numan Kıraç bölgelerinde yerleşkeleri bulunmakta ve Sivrihisar ve Mahmudiye ilçelerinde eğitim vermektedir. Bu denli geniş bir üniversite olması öğrencilerin odak noktası haline gelmesinde önemli rol oynamıştır. Eskişehir’in de Türkiye’nin tam ortasında olması hem doğu iller hem de batı iller ile bağlantısının kuvvetli olması Eskişehir’i bir öğrenci şehri haline getirmiştir. Osmangazi Üniversitesi de bu öğrenci şehri olmasına çok büyük katkıda bulunmuştur.

Vizyon olarak kendi görüş ve değerleri olan, her daim öğrenci yanlısı uygulamalar ile göze çarpan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, ulusal ve evrensel değerlere sahip, teknoloji ve bilim ışığında üreten, sorgulayan ve paylaşımcı bireyler ve bilim  insanları yetiştirmeyi hedefleyen bir üniversitedir. Çalışanlarının ve toplumun haklarını her daim koruyup gözeten toplumsal düzene katkıda sağlamayı hedef haline getirmiş bireylerin örnek aldığı bir üniversite haline gelmektir.

Taban puanları olarak değerlendirilecek olursa;

Diş Hekimliği Fakültesi; 451.744 ile en son kişiyi almıştır.

Mühendislik Fakültesi; 245.597 ile 393.296 puan aralığında değişmektedir.

Eğitim Fakültesi; 250.113 ile 426.144 puan aralığında seyretmektedir ve çeşitlli puan türlerinde puanlar ve bölüme göre farklı puanlar mevcuttur.

Fen Edebiyat Fakültesi; 231.126 ile 359.264 puan aralığında bölüme göre puan farklılığı yaşanmaktadır.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi; 258.035 ile 372.571 puan arasında bölüme göre farklılık göstermektedir.

İlahiyat Fakültesi;  375.888 puan ile seneyi kapatmıştır.

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

1970 yılında Hacettepe Üniversitesi Senatosuna bağlı olarak üniversitede tıp eğitimine başlanmıştır. Amaç ise Eskişehir gibi bir ilde tıp fakültesinin olmasıdır. Son 3 klinik yılını kapsayacak şekilde eğitim öğretime başlamıştır. Yapılan iyileştirme ve geliştirme programları ile öğrencilerine vizyon, misyon ve başarı görüşü katmıştır. 1000 yatak kapasitesine sahip modern hastanesi 2001 yılından beri sertifikalar ile sabit bir kaliteye sahiptir. Her geçen gün açılan bölümler ile tüm çevre iller ve Türkiye için sorunlara ve hastalıklara çözüm üretmeye halen devam etmektedir. 2017 senesinde taban puanı olarak 482.077 ve 6901 sıralama ile seneyi kapatmıştır. Evrensel nitelikte bilgiyi, bilimi ve düşünce üretimini her an hayatlarına adapte etmeyi hedefleyen üniversite bu tercih döneminde de göz doldurmaya ve öğrencilerine en kaliteli hizmeti sunmaya 220 öğrenci kontenjanı ile devam edecektir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tercih Sebepleri

Hem öğrencilerin hem de ailelerin öğrencilerini güvenerek bir üniversiteye göndermeleri gerekir. Yani insanlar bir üniversiteden mezun olunca her daim bir iş garantisi olsun istemektedirler. Bu iş garantisini ise ancak köklü ve tercih oranı yüksek üniversiteler sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerine hem güvenilir hem de gelecek vaat eden bir üniversite konumundadır. Eskişehir’in de konum itibari ile her yere yakın sayılacak bir konumda olması öğrencilerin tercih nedenleri arasındadır. http://www.yurtkirala.com üzerinden öğrencilerimiz kalacak yer imkanını da sitemiz üzerinden sağlayabilir ve en güvenilir en tercih edilen Eskişehir’deki yurtlara evlerinde oturdukları yerden ulaşımlarını sağlayabilirler.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)