Blog Yazısı

gazi-üniversitesi-taban-puanları

Gazi Üniversitesi Taban Puanları 2018

Gazi Üniversitesi Taban Puanları, Gazi Üniversitesi’nin bazı bölümlerinin Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine geçirilmesi dolayısıyla muhtemelen bir düşüş yaşayacaktır. Yaşanan bu düşüş ise Gazi Üniversitesi’nin kalitesini etkilemeyecektir. Kaliteden ödün vermeden her geçen gün kendini daha da geliştiren ve Ankara’nın göbeğinde bulunan üniversite öğrencilerine kaliteli bir gelecek sunma hedefini her sene verdiği mezunların başarıları ile kanıtlamış bulunmaktadır. Hukuk fakültesi gibi önemli bir fakültenin Gazi Üniversitesi bünyesinden ayrılması hayli zor olmuştur. Hem öğrenciler açısından hem de akademisyenler açısından zor kabullenilmiş ancak buna engel olunamamıştır.

Gazi Üniversitesi, cumhuriyetin öncü öğretmenlerini yetiştiren ve Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Bunun sorumluluğunu bünyesinde barındırdığını ve kalitenin onlar açısından bir amaç olması gerektiğinin farkında bir üniversitedir. Araştıran, sorgulayan ve ülkenin ve insanlığın sorunlarına çözüm sunacak bireyler yetiştirmek amaçları arasındadır. İnsani değerlere saygılı liderler yetiştirmeye çalışan üniversite bu liderlere bilgiyi üretmeyi ve üretilmiş bilgiyi en doğru şekilde kullanma eğitimini gururla vermektedir. Üniversite vizyonu ise her alanda Türkçe eğitime öncelik verip yurt içinde ve yurt dışında adından saygıyla söz ettirebilecek, araştırmaları ile insanlığa faydalı olacak, bilim ve teknolojiyi harmanlayıp kullanabilecek bireyleri bünyesinde toplayıp onlara en üst düzey imkanları sağlamaktır. Cumhuriyetin ilke ve inkılaplarına bilimi ve gelişmişliği ön planda tutmaktadır. Çok görüşlü adil ve şeffaf bir eğitim sistemini benimsemişlerdir. Çevreye ve topluma saygılı personeli ile toplum bilinci yüksek insanları bünyesinde toplamıştır.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban Puanları 2018

Gazi Üniversitesi Taban Puanları, 2018 yılında da öncü üniversiteler arasındadır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi denince akla araştıran, sorgulayan ve topluma en yararlı kurumlardan bir tanesi gelmelidir. Yaptığı çalışmaları öğrencileri ve uluslararası kurumlar ile birlikte sürdüren Gazi Tıp Fakültesi her yıl Türkçe ve İngilizce tıp eğitimine toplam 390 öğrenci kontenjanı ile hizmet vermektedir. MF-3 puan türü ile öğrenci alan fakülte taban puanları da bu kalite ile doğru orantılı olarak yüksektir. 2017 yılındaki taban puanı 493.749’du. Sıralama olarak ise en sn 4252. kişi bu fakülteye giriş yapmıştır. Bu sene ise sıralamasının biraz daha yükselmesi   https://www.yurtkirala.com/tercih-robotu/ yazımızda anlatıldığı gibi yükselmesi beklenmektedir. Tahmini başarı sıralaması bu sene 4100’dür.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Taban Puanları 2018

Gazi Üniversitesi Taban Puanları, tercih dönemi bitmeden öğrenilmesi ve tercih listelerinde yerini alması gereken bir üniversitedir. Cumhuriyetin ilk yıllarından beri hizmetlerini sürdüren üniversite eğitim bilimleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Her sene kontenjanını tamamen dolduran üniversite taban puanları artmakta ve öğrencilerini kaliteli bir şekilde yetiştirmektedir. 2017 senesinde 1200 kişi alan eğitim fakültesi büyük bir önem taşımaktadır. Eğitim Fakültesinde her türlü öğretmenliklere yer vermektedir. Taban puanları ise 100.000 ile 45.000 arasında tercih edilen bölüme göre değişiklik göstermektedir. ÖSYM’nin yayınlamış olduğu tercih robotundan nasıl faydalanacağınız sayfamızda anlatılmıştır.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Taban Puanları 2018

Gazi Üniversitesi Taban Puanları, tercih döneminde Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi değerlendirilmesi gerekir. kontenjan olarak her sene 630 kişiye kucak açan fakülte öğrencilerine muazzam bir eğitim ve araştırma ortamı sunmaktadır. Sunulan şartlarda öğrenciler öncelikle düşünüp daha sonrasında bu düşüncelerini faaliyete geçirmeye elverişli ortamlar sunmaktadır. Taban puanları açısından her bölüm için farklı bir taban puanı vardır. Tercih robotundan yine kolayca öğrenebilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Tercih Nedenleri

Gazi Üniversitesi, her sene planları ve amaçları doğrultusunda çalışmaya devam etmekte ve çalışmalarını her sene daha da ileriye taşıyıp, toplumun her köşesinde doğan olaylara en güzel sorunları üretmeye çalışan ve bu çözümleri uluslararası bir kabul görürlük oluşturan üniversite tercih edilmesi en uygun olan üniversitelerden biridir.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)