Blog Yazısı

istanbul-üniversitesi-taban-puanı

İstanbul Üniversitesi Taban Puanları 2018

Istanbul Üniversitesi Taban Puanları, İstanbul ve Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi için her geçen sene artmaya devam etmektedir. Kuruluşunu İstanbul’un kuruluşuna kadar dayandırmak mümkün olan üniversite kuruluşunun bu kadar eski olması ve Türkiye’nin ilk ve en köklü üniversitesi olması İstanbul Üniversitesine daha da büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğun altından ise hakkıyla kalkmayı başarıları ile kanıtlamış ve başarmıştır.

İstanbul Üniversitesi Taban Puanları, bu başarılar ile hayli yüksek olmuş ve yükselmeye devam etmektedir. Üniversitenin başarı parolası ise “Yeni çağda, Öncüydük, Bilgi çağında da Öncü olacağız” dır. Kendilerini cumhuriyetin ve ilkelerin koruyucuları addetmektediler. Gücünü ve başarılarını ise öğrencilerinden ve gençlikten almaktadırlar. İstanbul Üniversitesi eğitim kadrosu, personeli, öğrencileri ve mezunları ile Atatürk ilke ve inkılaplarının savunuculuğunu başarı ile omuzlamışlardır. Üniversitenin vizyonu misyonu kadar eğitim ve öğretim kadrosu da göz doldurmaktadır. Kadrosunu devamlı olarak başarılı, tecrübeli, araştırmacı ve üretken personellerden seçmektedir. Öğrencilerine daima kaliteyi aşılamaya çalışmaktadırlar. Sosyal sorumluluk projelerinde ise her daim öncü konumdadırlar. Öğrencilerini toplumsal bilinci yüksek, sorunlara minimum zamanda maksimum verim içeren çözümler oluşturmasını öğretmektedirler. Türkiye ve uluslararası platformda söz sahibi olan üniversite bu alanlarda başarılı projeler üretip, uluslararası okullarla proje çalışmalarına girmektedirler. Öğrencilerine üretimleri için her türlü imkan ve yardımı yapan okul taban puanları bakımından incelenecektir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2018

2017 senesinde birinci öğretime 540, ikinci öğretime ise 380 öğrenci olmak üzere toplam 920 öğrenci istihdamı yapan hukuk fakültesi başarıyı hedefleyen ve başarının her zaman yanında olan eğitim kadrosu ile bu sene de öğrencilerini beklemektedir. 2017 senesinde 453.094 puan ve 6677 sıralama ile yerleştirme sezonunu kapatan okulda ikinci öğretim 441.751 puan ve 10.205 sıralama ile kapatmıştır. Hukuk fakültesinin temel amacı temelde Türkiye’de aynı zamanda da küresel alanlarda söz sahibi ve üstün nitelikli ve farklı görüşlere saygılı hukukçular yetiştirmektir. Toplumun ihtiyaçlarını her an göz önünde tutacak hukukçular yetiştirmektir. Vizyon olarak sadece öğretmeyi değil aynı zamanda üretmeyi de başarabilen hukukçular yetiştirmektir. Bu üretimi ise uluslararası hukuk kurallarına uygun nitelikte olmasıdır.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban Puanları 2018

Senelik İngilizce ve Türkçe bölüm olmak üzere toplam 370 öğrenci istihdamı sağlayan İstanbul Üniversitesi eğitim kalite ve başarılarında uluslararası düzeyde hatırı sayılır proje ve başarıya imza atmıştır. Öğrencilerine kalite aşılaması yapan fakülte bir yandan hastalıklara çözüm yöntemlerini araştırıp üretmekte diğer yandan ise öğrencilerine bu araştırmalarında teşvik ve katkı sağlamaktadır. 2017 senesinde taban puanı İngilizce için 509.639, Türkçe için ise 504.295 idi. Sıralama olarak ise sırayla 1855 ve 2547 idi. Öğrencilerine her zaman kaliteli bir eğitim vermekte ve öğrencilerine yüksek bir vizyon katmaktadırlar.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Taban Puanları 2018

Geçen sene (2017) ve ondan önceki senelerde toplam 170 kişi alan fakülte eczacılık alanında eğitim olarak çığır açmıştır. Öğrencilerine kaliteden asla ödün vermemelerini öğretmiş ve öğretmeye devam etmektedir. Eğitim kalitesi olarak en üst düzeyde devlet üniversitesidir. Gerek konumu gerekse İstanbul’da olması öğrenciler için bir tercih sebebidir. 2017 senesinde taban puanı 432.768 olan fakültenin sıralaması 28.054 idi. Öğrencilerine bu sene de 170 kontenjan açacak fakülte başarı için çalışacak öğrencileri kadrosuna katmakta sabırsızlanmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Taban Puanları ve Tercih Robotu

http://www.yurtkirala.com olarak öğrencilere ÖSYM’nin hazılamış olduğu tercih robotunu tanıtıp öğrencilerimiz için araştırma yapmaktayız. Yapılan araştırmalarımıza göre bilgilendirmelerimizi sitemizin blog sayfasında bulabilir ayrıca tercih dönemi sonunda öğrencilerin bir numaralı ihtiyacı olan kalacak yer imkanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz. Önce iyi bir üniversite daha sonra iyi bir yaşam alanı parolalarımız arasındadır ve bu iki imkan için de siz öğrencilerimizin yanında olmaktayız.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)