Blog Yazısı

konya-ozel-ogrenci-yurtlari-1

Konya Özel Öğrenci Yurdu Hizmetleri

Konya Özel Öğrenci Yurdu, gelişim ve değişim şehirlerinden birisi haline gelmiş olan Konya’da önemli bir yere sahiptir. Gelişme yalnızca şehirde olmamakta ayrıca Konya’da bulunan üniversitelerde de olmaktadır. Bu üniversitelerin her geçen gün nüfusları artmakta ve öğrencilerin kalacak yer imkanlarını bulamaması çok büyük bir problem oluşturmaktadır. Bu problemlerin üstesinden ise yurtlar ve apartlar ile başa çıkılmaya çalışılmaktadır. Apartların ise sıkıntıları bitmek tükenmek bilmemekte daha yaşanılası olan yurtlar ise gündeme sık sık gelmektedir.

Yurtlarda genel olarak hizmet kalitesini ön plana çıkarmaya çalışan yurt yönetimleri, ayrıca temel değerleri koruyan saygılı bireyler yetiştirmeye çalışmaktadır. Ahlak, erdem sahibi insanlar yetiştirmek ve değer sahibi kötü alışkanlıklardan uzak duran vatana millete yararlı bireyler yetiştirmeye çalışmaktadır.

Konya Özel Öğrenci Yurdu Olanakları

Konya Özel Öğrenci Yurdu, genel mahiyette olanakları arasında farklılıklar çok az olmakla beraber bu farklılıkları yurttaki olanaklar oluşturmaktadır. Bu olanaklar; temiz ve ferah ortamı sunmaları çok önemlidir. 3-4 kişilik odalar mevcut olmakla beraber odaların temizliği profesyonel çalışanlar ile birlikte her gün yapılmaktadır. Yurtlarda bulunması gereken öteki özellik ise yemek meselesidir. Yurtlarda 3 öğün yemek çıkarılmakta ve öğrencilerimizin mağdur olup, ha bire dışarıdan sağlıksız beslenmelerinin önüne geçilmektedir. Şehir merkezine uzaklığı minimum düzeyde tutmaya çalışan yurtların genel olarak ulaşımın tramvay ile sağlandığı Konya’da tramvaylara yakın olması önem arz etmektedir. Çoğu yurt zaten üniversitelerin yanına inşa edilmiş vaziyette ve öğrencilerin yürüme mesafesindedir. Bir diğer nokta ise öğrenciler için sessiz ve düzenli çalışma ortamının olmasıdır. Bu ortam etüt salonları ile hazırlanmış ve öğrencilerin tam başarısı için bu ortamlar geliştirilip çekici olması sağlanmaktadır. Diğer özellik 24 saat sıcak su hizmetidir. Bu da önemli bir hizmet olup öğrenciler mağdur edilmemektedir. Çamaşır ve ütü imkanı da öğrenciler için önemli bir özelliktir. Sosyal faaliyetler bazında sayacak olursak öğrencilerin uygun oldukları zamanlarda şehir içi ve şehir dışına yapılan kültürel geziler, piknikler, doğa yürüyüşleri ve kişisel gelişim konferansları sayılabilmektedir.

Konya Özel Öğrenci Yurdu Kiralama

Her ne kadar Konya’nın avantajı olsa da dezavantajı da mevcuttur. Bu dezavantaj ise yurtları kiralama noktasında ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışan http://www.yurtkirala.com bu sorunla başa çıkmanızı sağlayıp diediğiniz zaman dilediğiniz yerdeki yurdu kiralamanızı sağlamaktadır. Tek tıkla yüzlerce yurda ulaşabilir ön ödemelerini yapabilirsiniz.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)