Blog Yazısı

marmara-üniversitesi-taban-puanı

Marmara Üniversitesi Taban Puanları 2018

Marmara Üniversitesi Taban Puanları, kalite ve güvenin her geçen sene artması ve İstanbul’un tercih konusunda her geçen gün cazibesinin yükselmesi sebebi ile her sene daha da artmaktadır. Yapılan iyileştirme çalışmaları ile her geçen gün bünyesine daha da çok öğrenci alan Marmara Üniversitesi öğrenciler açısından bir cazibe merkezi olmaya devam etmektedir. Hem eğitimdeki kalitenin hem de üniversitenin konumu öğrenciler açısından bir tercih nedenidir.

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi 1883 yılında Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi adı altında hizmetine başlamıştır. İlk mezunlarını 1887 senesinde vermiştir. 1982 senesinde ise Marmara Üniversitesi adıyla eğitim öğretimine devam etmiştir. Bu denli köklü bir üniversite olması hem başarı hem de öğrenci yetiştirme olarak en üst düzeyde bir başarı sağlamaktadır. Marmara Üniversitesi Taban Puanları 2018 senesinde de her zamanki başarı düzeyinde seyretmektedir. Hukuk, Tıp ve Eğitim Fakülteleri Marmara Üniversitesi’nin en başarılı fakülteleridir ve Üniversitenin önemli sayıda nüfusunu oluşturmaktadır. Üniversitede hem İngilizce hem Türkçe hem de Almanca eğitim veren fakülteler mevcuttur. Hal böyle olunca uluslararası söz sahibi olan bir üniversite haline gelmiştir. Bünyesinde, toplum bilinci yüksek, ülke refahına ve insanlığa fayda sağlayacak akademisyen ve personeller bulunduran ve her daim uluslararası arenada söz sahibi olacak bireyler bulundurmaktadır. Öğrenci profili ve üniversite çalışan profili olarak kalite bir vizyon ve misyon olarak benimsenmiştir. Mezun olan öğrencilerin geldiği konum itibariyle hayli başarılı bir üniversitedir. Ayrıca öğrencilerine yalnızca iyi bir eğitim değil ayrıca sosyal olarak da iyi bir ortam sunan Marmara Üniversitesi bu tercih döneminde de öğrencilerini sabırsızlıkla beklemektedir.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2018

Marmara Üniversitesi Taban Puanları, Hukuk Fakültesi’nde de Türkiye çapında her sene yakalamış olduğu sıralama başarısı bu sene de sürecektir. 2017 senesinde birinci öğretim ve ikinci öğretim toplam 800 öğrenci kontenjanı alan üniversite’nin taban puanı birinci öğretim için 441.050’ydi. İkinci öğretim için ise 435.118’di. Sıralama olarak ise birinci öğretim en son 10.444. kişiyi alıp öğretime başlamıştı. İkinci öğretim ise sıralama olarak en son 12.916. kişiyi almıştır. Hem eğitim kalitesi hem de bulunduğu konum itibari ile fark yaratan üniversiteler arasında bulunan Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul’un tarihi bir semti olan Kadıköy’de bulunmaktadır. Eğitimine ise Türkçe olarak devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban Puanları 2018

Her sene 190 kişi alan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi adından ve başarılarından söz ettirmeye devam etmektedir. Öğrenci ve Eğitimci kalitesi ile bir çok başarıya imza atmış ve bir çok toplumsal sorunun çözülmesine ön ayak olmuştur. 2017 senesindeki puanı  495.688 idi. Sıralama olarak ise en son 3880. kişiyi almışlardır. Eğitimi, Türkçe olarak sürdürmektedirler. Başarı ve kaliteyi bir amaç bilen Tıp Fakültesi her geçen gün başarılarını artırmaya ve proje çalışmalarını sürdürmeye ve hızla artırmaya devam etmektedir. Bir çok hastalığa çözüm yolu sunmaya devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Taban Puanları 2018

Senelik 600’ü aşkın kişiyi eğitim fakültesine kabul eden Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi taban puanları yıllar geçtikçe artmakta ve artan puanlara binaen öğrenci profili ve öğrencilerin başarıları da günden güne artmaktadır. Yapılan iyileştirme ve açılan yeni yerleşkeler ile öğrencilerin odak noktası haline gelen eğitim fakültesi öğrenciler için son derece tercih edilebilir bir hale gelmiştir. 100.000 ile 40.000 arasında sıralamaları değişmekte ve öğrenci alımı yapılmaktadır.

Marmara Üniversitesi Tercih Robotu Tahmini Başarı Sıralaması

ÖSYM’nin tercih robotuna göre tahmini başarı sıralaması hukuk, tıp ve eğitim fakülteleri için artacağı yönündedir. Peki tercih robotu nedir? Bunun için https://www.yurtkirala.com/tercih-robotu/ yazımızı detaylıca inceleyebilirsiniz. Hukuk fakültesi için tahmini başarı sıralaması 10.400 olurken; tıp fakültesi için bu sıralama tahmini olarak yine aynı kalması beklenmektedir. Bu gibi yazıları sitemiz üzerinden bulabilir ve Marmara Üniversitesi’ne yakın olan yurtları http://www.yurtkirala.com olarak derleyip sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır (0)